Na čo zdobiť, keď nahá torta to spraví?

Vedeli by ste si predstaviť, že by ste dostali tortu, na ktorej by bola každá jedna časť jedlá? Žiadne ťažké marcipánové ozdoby, ktoré by ste museli nechať na tanieri, či iné maslové a cukrové kvety s potravinárskymi farbami navyše by vás nečakali. Iba zdravé torty, plné ovocia, orieškov, 70% čokoláda, a pohľad na dokonalosť, pri ktorej sa vám miestami zastaví dych. Zoznámte sa s nahou krásou alebo s jej originálnym názvom. Nahá torta.

Sú trendy, nádherné a lahodné!

Určite ste si všimli, že nahé torty sa stali súčasným trendom. Zdobia svadby, ale aj oslavy. Prečo vyhrávajú na plnej čiare? Sú jednoduché. Aj vďaka tomu, že pracujete iba s korpusom a krémom. Nepotrebujete žiadny marcipán ani umelé ozdoby, nad ktorým obsahom a pôvodom jej ingrediencií by ste mohli pochybovať. Jedinými prvkami, ktoré pri nej využijete sú čerstvé ovocie, šľahačka, prípadne čokoláda, ktorá steká po krajoch. Aj vám sa už zbiehajú slinky? Vďaka nahej torte viete, čo skutočne jete. A to je ďalšia z pozitív tejto lahodnej krásky.

Nespočetné množstvo variácií

Aj to ponúka nahá kráľovná tort. Môžete sa hrať s veľkosťou korpusov. Môžete urobiť mini tortu alebo veľkú tortu a pokojne aj poschodovú. Medzi náplňami vedú jednoznačne ľahké náplne bez žiadnych pridaných látok a náhrad, či ťažkých plniek, po ktorých sa budete cítiť plní. Synonymom nahých tort je totiž ľahkosť a lahodnosť. Keď ich ochutnáte, budete chcieť ďalší kúsok, a keď sa bude vo vašich ústach rozplývať, nebudete chcieť už žiadne umelé torty plné chémie. Navyše, ak túžite po niečom skutočne poctivom, rýchlom a zároveň jedinečnom, nahá torta vás nikdy nesklame.

Sú reálne a čestné

Na tento druh torty nepotrebujete žiadne extra skúsenosti z oblasti pečenia, nebudete sa trápiť nad zložitosťami fondánu, a nad tým koľko kíl cukru musíte kúpiť na výrobu ozdôb, ktoré sa aj tak nezjedia. Aj preto poctivosť nahej torty priťahuje každého a evokuje pocit reálnosti aj vďaka tomu, že všetko na nej je jedlé.

Ako na poctivú krásku s ovocím?

Môžete si ju dôkladne pripraviť aj doma, z kvalitných, čerstvých surovín, ako od babičky. Stačia vám na to aj dva upečené piškótové korpusy, ktoré jednoducho pozdĺžne prerežete a máte hneď štyri. Potom si pripravte už len domáci džem, čerstvé ovocie a ľahké náplne. Pokojne aj zo šľahačky, nízkotučného tvarohu a neopísateľného mascarpone. Tak prichádza na rad plnenie. Plnka by mala poriadne vytŕčať, aj s korpusom, a nebojte sa ani ovocia. Môže byť priamo v plnke, na nej, aj na vrchu, či jednotlivých poschodiach. Kam všade ho umiestnite je len na vašej fantázii a hraní. Nič nepokazíte ani klasickou čokoládovou, či karamelovou polevou, ktorú dáte na vrch torty, a po slzičkách bude stekať celou tortou. Populárne sú však istým spôsobom aj „nejedlé“ ozdoby. Nebojte sa, nejde o fondány a marcipány, ale o kvety, šišky, listy či konáriky. Nahé torty môžete pokojne ozdobiť aj čerstvými „plodmi prírody“. Dodáte jej tak exkluzivitu a jedinečnosť.

 

Nechce sa vám piecť? Vyberte si poctivú cukráreň!

Pri udalostiach ako je svadba, či životné jubileum, majú zvyčajne všetci členovia domácnosti množstvo povinností, a preto si torty objednávajú z cukrárne. Ako však nájsť tú pravú, ktorá ponúka nahé torty z tých najpoctivejších surovín a vyrobené z lásky? Jedna by sa našla. Cukráreň Elezi v Bratislave disponuje všetkými týmito vlastnosťami a môžete sa spoľahnúť na to, že vám od nej jedna torta stačiť nebude. Stane sa vašou rodinnou voľbou v oblasti poctivých cukroviniek na všetky vaše dôležité životné míľniky.

 

 

Nahá torta v sebe spája poctivé pečenie, jednoduchosť a pri pohľade na ňu budete cítiť veľkoleposť, čaro a elegantnosť. Tak čo, vyberiete si ju na svoju oslavu?

Ako vybrať správnu narodeninovú tortu?

Naordeninová torta Elezi Magazín Vratislava

Poradíme vám ako správne vybrať tu pravú narodeninovú tortu.

Tak ktorá je tá správna narodeninová torta?

Špeciálny deň, ktorý je iba raz v roku, a ktorý si chce každý užiť so všetkým, čo k nemu patrí. Darčeky, rodina, priatelia, spoločné stolovanie, ale aj sladká pochúťka v podobe torty. Tá je naozaj posledným bodom programu aj so sfúknutím sviečok, či s nejakým iným špeciálnym rituálom. A nasleduje jej konzumácia. To, či ostanú taniere prázdne alebo nie, vieme ovplyvniť. Správnym výberom narodeninovej torty, ktorá nemusí zaujať výzorom, ale svojou neopakovateľnou chuťou, na ktorú budete naveky spomínať. Ako vybrať tortu, ktorá zaujme všetky vaše chuťové kanáliky? Pozrite sa na to spolu s nami!

Chuť torty verzus dizajn torty

Určite je pre vás pri výbere narodeninovej torty dôležitý výsledný efekt. Ako sa zatvári váš blízky, keď ju uvidí, ako sa mu rozžiaria oči, a ako sa s ňou zveční na fotke. My ľudia sme raz takí. Často sa pozeráme na vonkajšok, a zabúdame na to, čo je naozaj dôležitejšie. Vnútro. V našom prípade náplň narodeninovej torty a to, ako chutí, alebo z čoho je zložená. Pretože, aj keď nás uchváti jej dizajn, no chuť nás úplne sklame, pokazené môžu byť aj celé narodeniny. Naša prvá rada teda znie takto: zamerajte sa na chuť. Zabudnite na ťažké margarínové plnky, kupované cukrárske ozdoby, ktoré síce zabezpečia perfektný dizajn, no v ústach či v žalúdku spôsobia katastrofu plnú chémie. Ak poznáte človeka, ktorému chcete tortu darovať a aj jeho chute, urobte mu po vôli. Či už miluje ovocie, kávu, alebo čokoládu, a vy ich naopak neznášate, urobte radosť jeho chuťovým pohárikom, a dajte mu narodeninovú tortu s jeho obľúbenými sladkými dobrotami.

Detské radosti

Vybrať správnu narodeninovú tortu pre dieťa je ťažké. Väčšina rodičov totiž pozerá na to, ako svoje ratolesti upútali očami. A tak sú na svete fondánové torty obrovských rozmerov s ich obľúbenými postavičkami, hrdinami alebo hračkami. Ok, môže byť. Chcete však svoje dieťatko skutočne potešiť? Upečte mu tortu sami. Pokojne môže byť pri tom, aby videlo, ako vám na ňom záleží. S akou precíznosťou robíte každé jedno poschodie, a trápite sa aj s tým, aby na nej bolo dokonalé úplne všetko. Viete, akou ďalšou výhodou bude oplývať vaša tortička? Poctivosťou, ktorá spočíva vo výbere surovín a v tom, že jednoducho viete, z čoho je torta zložená a nebudete len naslepo hádať, čo sa v nej nachádza, či je všetko čerstvé, vrátane šľahačky a ovocia. Deti sa vedia tešiť z každej maličkosti. A je im úplne jedno, či má torta štyri poschodia alebo dve. Spravte im poctivé narodeniny, na ktoré nezabudnú.

Dospelí a torty?

Dospelí a narodeniny? Uspokoja sa predsa so všetkým. No niektorí z nich môžu byť náročnejší. Ako ich prekvapiť? Skúste trendy nahé a polonahé torty, na ktorých bude jedlé úplne všetko. Ak chcete, aby upútali aj dizajnovo, dajte si na ňu vyrobiť výrezy s nápisom Happy birthday, či prekvapte niečím omnoho sofistikovateľnejším a výnimočnejším. Opäť si dajte záležať skôr na tom, aby bola poctivá, z kvalitných surovín, a aby viac prebudila chuťové bunky, ako tie zrakové.

A čo tak poctivá narodeninová torta z cukrárne?

Myslíte si, že takéto už dnes neexistujú? Vyvedieme vás z omylu. Ak túžite po poctivej narodeninovej torte pre svoje deti, blízkych či priateľov, nájdete ju v Cukrárni Elezi. Čakajú na vás domáce korpusy, lahodné plnky, pravý marcipán, všetko z poctivých a čerstvých slovenských surovín najvyššej kvality. Ak teda túžite po torte ako od babičky, ste na správnom mieste.

A na záver k narodeninovým tortám

Každé narodeniny si zaslúžia poctivú narodeninovú tortu, ktorá sa rozplýva na jazyku, a v srdci zanechá teplučké miesto a spomienky… Napíšte nám ako ste vy hľadali narodeninovú tortu pre vašich blízkych a ako to nakoniec dopadlo.

Jeden morčací burger, prosím!

100 % morčacíe mäso v burgroch Elezi Bratislava

 

To, že akékoľvek burgre majú úspech, je viac ako jasné. Dajú sa rýchlo pripraviť, sú chutné, a navyše nás vedia aj dobre zasýtiť. Medzi veľmi obľúbené patria hovädzie, či kuracie burgre. Jedli ste však už morčací burger? Mali by ste to skúsiť. Dokonalý morčací burger však nenájdete len tak hocikde. A prečo by mal vlastne patriť do povinnej výbavy vášho jedálnička, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 

 Málo tuku a veľa proteínov aj o tom je morčacie…

Aj tieto vlastnosti morčacieho mäsa môžu byť jedným z kopy dôvodov, prečo si dopriať vynikajúci morčací burger. Ak si teda radi držíte formu, môžete občas zhrešiť aj kvalitným burgrom z tohto zdravého mäsa. Morčacina je veľmi dobrou voľbou aj pre deti. Pokiaľ vám pília uši, že chcú hamburger, jednoznačne pre nich urobíte lepšie, ak to bude morčací, nie kurací. Vynikajúcim benefitom je aj pre tých, ktorí si nevedia ustrážiť kilá, či bojujú s vysokým krvným tlakom. A ako si dopriať ešte lepší pocit z jedenia morčacieho hamburgera? Čítajte ďalej.

 

Morčacie mäso je nielen zdravé, ale aj zdroj vitamínov

Rýchly život na tejto planéte nám občas v selekcii toho, čo zjeme, nedá na výber. Hamburgre nás pravidelne zachraňujú, ak si potrebujeme niečo vybaviť, máme veľa práce a nemáme dostatok času na obed. Pokiaľ si však vyberiete, že si sami ukuchtíte domáci hamburger z morčacieho mäsa, poďakuje sa vám aj vaše telo. Morčacie mäso je pre neho zdrojom železa, draslíka, fosforu a zinku. Dokáže vás zásobiť energiou po celý deň, keďže obsahuje veľa vitamínu B6 a B3. Taktiež pomáha udržiavať stabilitu inzulínu v tele a znižovať cholesterol v krvi. Zohráva aj výbornú rolu pri budovaní imunitného systému a funguje ako antioxidant, keďže produkuje významný serotonín a selén. Viac dôvodov, prečo si vybrať hamburger z morčacieho mäsa vám snáď nemusíme predstavovať. Potom záleží už len na tom, či si na ňom pochutíme doma alebo niekde inde.

 

Nie je proste burger ako burger…

Každý z nás si hlavne pri varení či pečení potrpí na to, aby suroviny, ktoré má k dispozícii, boli vždy čerstvé, kvalitné a zdravé. Občas si však radi pochutnáme na hamburgeroch v reštauráciách či fast foodoch. Ako vieme a zistíme či sú skutočne poctivo pripravené? Záleží totiž aj na detailoch ako je žemľa, zelenina, majonéza, omáčka, syr a samozrejme, tým najdôležitejším faktorom je čerstvosť mäsa, či jeho celkový podiel v konkrétnom hamburgeri. V neposlednom rade je dôležité aj to, odkiaľ mäso pochádza, a ako dlho trvá, kým sa dostane až priamo k vám.

 

 

Čo je to poctivý morčací burger

Neviem, ako vyzerá vaša predstava poctivého hamburgera. Tá moja je však úplne jasná. Tvorí ho upečená žemľa, priamo doma alebo v konkrétnej reštaurácii. Žiadne polotovary určené na prihriatie. Morčacina so 100% podielom mäsa, zo slovenskej farmy. Čerstvá zelenina taktiež zo Slovenska, od tých najlepších dodávateľov, prípadne vypestovaná s láskou doma. Poslednou čerešničkou k mojej predstave poctivého hamburgera je domáca majonéza, či dresing. K tomu všetkému patrí, samozrejme, štipka lásky, pretože aj tá v konečnom dôsledku rozhoduje o výnimočnosti chutí. Takto vyzerá môj poctivý hamburger. Myslíte si, že taký neexistuje? Možno ste len doteraz hľadali na tých nesprávnych miestach. Nejaký tip by sa však pre vás našiel.

 

Morčacie Burgre od Elezi v Bratislave

Poctivé, ľahké, domáce, vždy čerstvé morčacie hamburgery nájdete v Bratislavskej cukrárni Elezi. Upečené žemle sa snúbia s morčacím mäsom z hydinovej farmy v Topoľnici pri Galante a skvelú bodku tvoria dresingy a majonézy domácej výroby. Ak teda hľadáte skutočnú kvalitu, nepresmažené a ľahké hamburgre, ktoré chutia tak, ako by ste si ich pripravili sami doma, nájdete ich jedine na Vajnoroch v Elezi. Možnosť výberu zo štyroch typov dá zadosť aj veľkým fajnšmekrom. Morčací burger nikdy neoľutujete, pretože je zdravý a zaručene poctivý. A vieme s určitosťou, že sa k nám ešte vrátite!